понеділок, 22 лютого 2010 р.

Ейфелева вежа

Ейфелева вежа є одним з 7 чудес світу створених людськими руками. Можна впевнено сказати що вона є символом будівництва та архітектури. Не менш впевнено можна назвати її й гордістю Франції.


Наприкінці дев'ятнадцятого століття в Парижі побудували залізну вежу яка розташована на Марсовому полі(Champ de Mars). Вона стала не тільки глобальною іконою Франції, але й однією з найбільш відомих структур у світі. Ейфелева вежа є найвищою будівлею Парижу та однією з найбільш відвідуваних пам'яток в усьому світі. З моменту конструкції вежу відвідали понад двісті мільйонів людей, і кожного року мільйони людей приїжджають щоб піднятись на неї. Названа на честь свого конструктора, інженера Гюстава Ейфеля, вежа була збудована як вхідна арка на Всесвітній ярмарок 1889 року.

Вежа має висоту 324 метри, приблизно таку ж висоту як 81-поверховий будинок. Не включаючи довжину антени, вона є другою за висотою будівлею у Франції, після Віадука Мійо, завершеного в 2004 році. Важить металева конструкція 7300 тонн, а включаючи не метелеві компоненти близько 10000.

Башта складається з трьох рівнів на які пускають відвідувачив. Нагору можна піднятися по сходах або користуючись ліфтом до першого та другого рівнів. До першого рівня треба зробити більше 300 кроків, так само як і від першого до другого. Третій і найвищий рівень доступний тільки на ліфті.

Вежа присутня на тлі майже всіх фільмів, дії яких проходять у Парижі. Її легендарний статус підтвердили у 1992 році коли вона була використана в якості логотипу у французькій заявці на проведення літніх Олімпійських ігор.

Структура була побудована у 1887-1889 роках як вхідна арка на Всесвітній ярмарок з нагоди святкування сторіччя Великої французької революції. Спочатку Ейфель планував звести вежу в Барселоні для Всесвітньої виставки 1888 року, але люди з муніципалітету міста вирішили, що ця дивна і дорога будівля не відповідає загальній архітектурі міста. Після відмови Барселони Ейфель представив свій проект людям відповідальним за Всесвітню виставку в Парижі, де він збудував вежу рік по тому, у 1889 році. Вежа була закінчена 31 березня 1889, і відкрита 6 травня.

Будівля була зустрінута гострою критикою з боку громадськості коли вона була побудована, причому багато хто називав це більмо мна оці. Газети того часу були сповнені гнівних листів від мистецьких спілок Парижу. Ось одна цитата з публікації що до Всесвітньої виставки у Парижі 1892 року в американській газеті: "І протягом двадцяти років ми змушені бачити, розтягнену на все місто чорну пляму збудовану з пластин заліза із клепками".

Письменник Гі де Мопассан- який стверджував що ненавидить вежу, начебто щоденно обідав в її ресторані. Коли ж його запитали чому, він відповів, що це єдине місце в Парижі, де будівлю не видно. Сьогодні, вежа вважається дивовижним зразком структурного мистецтва.

Одне з голівудських кліше в фільмах це впевненість що з любого вікна Парижу ви неодмінно побачите вежу. Насправді, через обмеження висоти будівль в Парижі небагато високих будівель мають чіткий вид на Ейфелеву вежу.

Ейфель мав дозвіл на існування вежі протягом 20 років, тобто насправді її повинні були демонтувати в 1909 році, коли право власності матиме місто Париж. Міська влада планувала знести його, але після того як з'ясували що вежу можно використати для комунікації було дозволено залишити її після закінчення терміну дії дозволу.Немає коментарів:

Дописати коментар